На 19 вересня заплановані газові переговори Україна - Росія - ЄС

Тристоронні газові переговори між Єврокомісією, Україною та Росією відбудуться у Брюсселі 19 вересня. Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович.ʺЯ переконаний, що прогрес надасть сильний позитивний сигнал як ринку, так і споживачам перед зимовим сезономʺ, – написав європейський високопосадовець у мережі Twitter, — передає Радіо Свобода. Об этом сообщает racurs.in.ua со ссылкой на СМИ.


Кілька раундів переговорів щодо продовження російського транзиту через українську газотранспортну систему наразі не принесли результату.


Європейський союз прагне залагодження газового протистояння між російським ʺГазпромомʺ та українським ʺНафтогазомʺ і готовий до посередництва щодо транзитного контракту після 2019 року, раніше заявляв Марош Шефчович.


У ЄС заявили про готовність бути посередником в переговорах між Києвом та Москвою як задля вирішення нинішньої проблеми газопостачання, так і для з’ясування майбутнього російського газового транзиту через Україну.


28 лютого 2018 року компанія НАК ʺНафтогаз Україниʺ повідомила про перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським газовим монополістом, компанією ʺГазпромʺ у суперечці щодо компенсації за недопоставлені ʺГазпромомʺ обсяги газу для транзиту. ʺГазпромʺ заявив про незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражу, а згодом оголосив намір розірвати контракт, термін якого збігає наприкінці 2019 року. Фахівці вважають, що в разі небажання ʺНафтогазуʺ припиняти дію контракту судова тяганина триватиме не один рік.


Pleased to announce that I will host the next round of #TrateralGasTalks on 19 September. I am convinced that progress would send a strong positive signal to market as well as consumers ahead of the winter season. pic.twitter.com/UIo83zGbT3

— Maroš Šefčovič
Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/na_19_veresnya_zaplanovani_gazovi_peregovory_ukraina__rosiya_yes_325578.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя